Divizioni i Parë|10/07/2026
Nacional PotosíBarazim 30%Aurora
🏆
Parashikim
Nacional Potosí
⚽
Mbi 2.5 gola
JO
45% probabiliteti
🔁
Të dyja skuadrat shënojnë
PO
56% probabiliteti
Besueshmëria e modelit
88%
67%Saktësia e modelit (60 ditët e fundit) — 43/64
★ BASTI MË I MIRË
Nacional Potosí ka probabilitetin e fitores prej 55% sipas modelit, i cili tejkalon probabilitetin e implikuar nga kuota. Me një mbrojtje solide në shtëpi dhe duke pranuar mesatarisht vetëm 0.44 gola për ndeshje, ata janë të favorizuar për të fituar. Ndërkohë, Aurora ka vështirësi në ndeshjet jashtë fushe, duke fituar vetëm 2 nga 10 të fundit.
💡 Nacional Potosí ka fituar 6 nga 9 ndeshjet e fundit në shtëpi, duke mbajtur portën të paprekur në shumicën e tyre, që tregon për një mbrojtje shumë të fortë kur luajnë në fushën e tyre.
Rezultati përfundimtar
Nacional Potosí 2 : 0 Aurora
Parashikimi ynë: 1 ✓
Në qytetin ku Nacional Potosí dhe Aurora do të përballen, ka shumë në lojë për të dy ekipet. Nacional Potosí renditet në vendin e 11-të me vetëm 8 pikë dhe kërkon të përmirësojë performancën e fundit të dobët. Ndërkohë, Aurora është në vendin e 3-të, në kërkim të një vendi për kualifikim në Copa Libertadores me 16 pikë. Nacional Potosí ka një rekord të fortë në shtëpi me vetëm 0.44 gola të pranuar mesatarisht për ndeshje, që mund të jetë faktori kyç për fitoren kundër një Aurora që ka dëshmuar dobësi jashtë fushe.
📊 Statistikat e skuadrave
Mes. të shënuara1.25
Mes. të pësuara1.15
Mbi 2.540%
GG45%
Porta të paprekura7
Pa shënuar4
Si vendas6F 1B 2H
Si mysafir4F 1B 6H
Mes. të shënuara1.7
Mes. të pësuara1.55
Mbi 2.555%
GG85%
Porta të paprekura3
Pa shënuar1
Si vendas6F 2B 2H
Si mysafir2F 5B 3H
Verdikti: Ku Përcaktojnë të Dhënat
Parashikimi është fitorja e Nacional Potosí me probabilitet 55% dhe kuota 1.82, që përfaqëson një avantazh të vlerës prej 5%. Faktori më i fortë taktik që mbështet këtë zgjedhje është mbrojtja e fortë e Nacional Potosí në shtëpi. Shansi Dyfishtë ose Barazim pa Bast ofrojnë një siguri më të madhe, por kuotat janë më të ulëta. Rreziku më i madh është nëse Aurora arrin të shfrytëzojë ndonjë dobësi në mbrojtjen e Nacional Potosí gjatë kundërsulmeve.
Beteja Taktike: Si do të Luhet Kjo Ndeshje
Takimi do të vendoset nga përplasja e sistemeve mes formacionit 4-1-4-1 të Nacional Potosí dhe 4-2-3-1 të Aurora. Nacional Potosí mbështetet në një mbrojtje të ngjeshur dhe kundërsulme të shpejta, ndërsa Aurora kërkon të dominojë posedimin dhe të krijojë raste nga krahët. Nacional Potosí ka treguar aftësi për të mbajtur portën e paprekur në shtëpi, falë një linje mbrojtëse të ulët dhe disiplinës taktike. Aurora, nga ana tjetër, ka treguar dobësi në mbrojtje sidomos në gjysmën e parë të ndeshjeve jashtë fushe. Një moment vendimtar mund të vijë nga aftësia e Nacional Potosí për t'u mbrojtur mirë dhe të shfrytëzojë hapësirat që Aurora lë mbrapa kur sulmon.
Numrat që Vendosin Këtë Ndeshje
Nacional Potosí ka përparësi në mbrojtje në shtëpi, duke pranuar mesatarisht vetëm 0.44 gola për ndeshje. Aurora, ndërkohë, ka pranuar 1.6 gola mesatarisht në ndeshjet jashtë fushe, duke treguar dobësi që Nacional Potosí mund të shfrytëzojë. Gjithashtu, Nacional Potosí ka mbajtur portën e paprekur në 7 ndeshjet e fundit, një tregues i fortë i disiplinës së tyre mbrojtëse. Këto statistika janë domethënëse, sidomos kundër një Aurora që ka fituar vetëm 2 nga 10 ndeshjet e fundit jashtë fushe.
Çfarë Mund të Shkojë Keq
Kundër këtij parashikimi është fakti se Nacional Potosí nuk ka fituar në 4 ndeshjet e fundit, duke treguar një formë të paqëndrueshme. Aurora ka një mesatare prej 1.4 golash të shënuar jashtë fushe dhe ka mbajtur portën e paprekur në 2 nga 10 ndeshje të fundit jashtë fushe, që mund t'i japë atyre një shans për rezultat. Historia e përballjeve mes të dy ekipeve tregon se Nacional Potosí ka fituar 5 nga 10 të fundit, por Aurora ka arritur të marrë 3 fitore, duke përfshirë një fitore 4-1 që tregon potencialin e tyre për të befasuar. Nëse Aurora arrin të shfrytëzojë ndonjë dobësi në mbrojtjen e Nacional Potosí, atëherë një Parazim ose Shansi Dyfishtë mund të jetë më i sigurt.
Pyetjet e shpeshta
1
Cilat janë kuotat për Nacional Potosí vs Aurora?
Kuotat janë Nacional Potosí 1.82, Barazim 3.33, Aurora 5.50. Nacional Potosí ka vlerë pasi probabiliteti i modelit është 55% krahasuar me atë të implikuar 54.95%.
2
Cili është parashikimi i saktë i rezultatit për Nacional Potosí vs Aurora?
Rezultati më i mundshëm sipas modelit është 1-0 për Nacional Potosí, në përputhje me xG e tyre prej 1.24 dhe dobësitë mbrojtëse të Aurora jashtë fushe.
3
Çfarë tregon rekordi kokë më kokë për Nacional Potosí vs Aurora?
Në 10 përballjet e fundit, Nacional Potosí ka fituar 5, Aurora 3, dhe 2 janë mbyllur në barazim. Mesatarja e golave për ndeshje është 3.1, me 60% që kanë përfunduar me Mbi 2.5 gola.
4
Cilët
lojtarë janë kyç për t'u vëzhguar në Nacional Potosí vs Aurora?
Nacional Potosí bazohet në mbrojtjen e tyre të fortë në shtëpi për të mbajtur kundërshtarët jashtë. Aurora ka krijuar më shumë shanse falë presionit të tyre të lartë dhe sulmeve krahësore, duke shënuar 34 gola këtë sezon.
5
Çfarë është opsioni 'Barazim pa
bast' për Nacional Potosí vs Aurora?
Në 'Barazim pa
bast', nëse ndeshja mbyllet në barazim, basti kthehet. Kuotat janë Nacional Potosí 1.40 dhe Aurora 3.75. Në këtë rast, Nacional Potosí ofron vlerë më të mirë.
6
A ka shqetësime për dëmtime në Nacional Potosí vs Aurora?
Nuk ka të dhëna për dëmtime të rëndësishme apo pezullime për të dy ekipet, duke i lënë skuadrat në formë të plotë për ndeshjen.